Tagasilöök:

Lati ninaosa tagasilöömine on üks kõige sagedasematest tõsiste kehavigastuste põhjustajatest kettsaega töötamisel.

Objektiga võib mõnedel juhtudel põhjustada ülikiire vastassuunalise reaktsiooni, paisates juhiklati üles ja tagasi kasutaja suunas. Piki juhiklatti jooksva lõikeketi pitsumine või juhiklati suure kiirusega lükata juhi suunas. Mõlemad reaktsioonid võivad põhjustada kontrolli kaotamist sae üle, mis võib tuua kaasa enda või kõrvalseisjate tõsise vigastamise.    

Kettsae juhiklati otsa ülemist osa nimetatakse TAGASILÖÖGI OHUTSOONIKS. Kui see osa puutub vastu mõnda objekti, nt oksa või halgu, on olemas lati nina tagasilöögi oht.     

Tänapäevased kettsaed on varustatud mitmete seadmetega, mis vähendavad tagasilöögist või muudest põhjustest tingitud kehavigastuste tekkimise ohtu. Nende seadmete hulka kuuluvad ketipidur, eesmine (vasakpoolne) käejuhik, latiotsa juhik ning väikese või vähendatud tagasilöögiga saeketid ja juhiklatid. Et tagada nende seadmete poolt pakutava kaitse säilimine, on oluline, et kettsaag on õigesti ja täielikult kokku pandud, kõik osad on turvaliselt kinnitatud ja töökorras.    

Olenemata sellest, milliste osadega teie saag on varustatud, soovitab OREGON® kasutada kõikidega saagidega väikest tagasilööki tagavat ketti, kui teil puuduvad kogemused ja eriväljaõppe tagasilöögiga toime tulemiseks.    

Enne mis tahes kettsae kasutamist lugege hoolikalt tootja kasutus- ja ohutusjuhiseid.